تبلیغات
یزدان سالاری - بررسی آخرین تحولات مصروتونس
تاریخ : دوشنبه 25 بهمن 1389 | 09:21 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی
 
این هفته در مجلس؛
كمیسیون سیاست‌خارجی ‌آخرین تحولات مصر و تونس را بررسی می‌كند

خبرگزاری فارس: كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته جاری آخرین تحولات كشورهای مصر و تونس و سقوط دیكتاتورهای این دو كشور را با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی می‌كند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی این هفته روزهای یكشنبه و سه‌شنبه تشكیل جلسه می‌دهند و در این جلسات به بررسی آخرین تحولات كشورهای مصر، تونس با حضور مسئولان ذی‌ربط می‌پردازند.

همچنین روز دوشنبه اعضای این كمیسیون پیگیری مصوبه دور اول، دوم و سوم سفر هیئت دولت به استان تهران در ارتباط با اتصال بزرگراه شهید بابایی به پاكدشت با حضور مسئولان ذی‌ربط را در دستور كار خود دارند.

روز سه‌شنبه نیز پس از مروری بر آخرین اخبار و تحولات طرح‌ها و لوایح مطروحه در كارگروه‌ها را جمع‌بندی نهایی می‌كنند و سپس در همایش نمایندگان مجلس ناظر در مجامع و شوراها در محل سالن شهید مدرس شركت می‌كنند.

كارگروه امنیت كمیسیون روش‌های امن‌سازی زیرساخت‌های نرم‌افزاری را با حضور مسئولان ذی‌ربط، كارگروه روابط خارجی كمیسیون لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگال و لایحه موافقتنامه همكاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری تركیه در زمینه مبارزه علیه قاچاق مواد مخدر، جرائم سازمان یافته و تروریسم و لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسكو) راجع به تأسیس مركز مطالعاتی منطقه‌ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی را بررسی می‌كنند.

كارگروه دفاعی كمیسیون امنیت ملی ملی و سیاست خارجی نیز بررسی طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و بررسی اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال 1363 را در دستور كار دارد.

كارگروه حقوق‌بشر كمیسیون نیز روز سه‌شنبه با تشكیل جلسه آخرین اخبار مرتبط با حقوق‌بشر را بررسی می‌كند.
 
 
 
 


  • دانلود فیلم
  • خرید vpn