تبلیغات
یزدان سالاری - زندگی نامه یا تعریف از خود؟!!!
تاریخ : جمعه 5 فروردین 1390 | 07:00 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

- صلی الله علیک یاابا عبدالله یا حسین ابن علی

- زندگی نامه محمد رضا محسنی ثانی:

محمدرضا محسنی ثانی متولد ۱۳۳۱ اهل سبزوار دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری رشته مدیریت. پدرش از بازاریان معتمد و متدینین و خیرین مدرسه ساز معروف سبزوار به شمار می آمد و از بنیان گذاران صندوق جاویدان سبزوار بود و در امر کمک به مستضعفان وازدواج جوانان و آموزش وتربیت دانش آموزان اهتمام جدی داشت وساخت مجتمع آموزشی در منطقه محروم جعفرآباد سبزوار و اهداء آن به آموزش وپرورش یکی از کارهای خیر آن مرحوم محسوب می شود.

محمدرضا محسنی فرزند ارشد ایشان پس از دوران ابتدایی، مقطع اول متوسطه را در دبیرستانهای ملی سعدی و اسرار سبزوار به اتمام رساند از مقطع دوم به تهران رفته و در حدود پانزده سالگی با توزیع رساله عملیه حضرت امام (ره)، وارد فعالیت های سیاسی علیه طاغوت شد.

در سالهای حدود ۵۰-۱۳۴۹ با اوج گیری فعالیتها تحت تعقیب ساواک قرارگرفته که حدود۲ سال را به صورت مخفی در شهرهای مختلف ایران سپری کرده و سرانجام در سال۱۳۵۲ به خاطر عدم امکان فعالیت در ایران به کشور انگلستان جهت تحصیل و ادامه مبارزه رفته و پس از طی دوران کالج وارد دانشگاه شده و همزمان فعالیت های سیاسی خود را علیه دولت ستمشاهی شاه با تشکیل اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا شاخه انگلیس شروع نمودند و در راه اندازی تظاهرات وتحصن ها و افشاگریها علیه طاغوت نقش مؤثری داشتند. باهجرت حضرت امام (ره) به پاریس به محضر ایشان رسیده و طی چند سفر از انگلستان به پاریس و نوفل لوشاتو، سرانجام همزمان با برگشت حضرت امام از پاریس به تهران آمده ودر همان ماه های اول تاسیس سپاه فعالیت خود را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز و از سال ۱۳۵۸ بعنوان اولین فرمانده سپاه سبزوار در شکل گیری این نهاد مقدس انجام وظیفه نمود. تا اینکه در اواخر سال۱۳۵۹ به دستور حضرت آیت ا… مهدوی کنی وزیر کشور وقت به سمت فرماندار آمل منصوب شد.

در ابتدای سال ۱۳۶۱ پس از خاتمه فتنه منافقین در یوم ا… ششم بهمن آمل با حکم وزیر کشور وقت، به سمت فرماندار شهرستان قم منصوب گردید، که بیش از چهار سال ادامه داشت.

سپس به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اداری و مالی استانداری زنجان منصوب شد. در سال ۱۳۶۵ بعنوان فرماندار دامغان و در اواخر ۱۳۶۷ مدتی را خدمتگزار مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سپس از سال۱۳۶۸ تاسال ۱۳۷۱به درخواست شهید جوانمرد و والامقام لاجوردی در سازمان زندانها در خدمت ایشان بوده واز اوایل سال ۱۳۷۱ تا اواخر سال ۱۳۷۲فرماندار شهرستان مقدس مشهد و از سال ۱۳۷۲ تا۱۳۷۷  به مدت حدود پنج سال معاون سیاسی، امنیتی استانداری خراسان و مدتی هم  به عنوان سرپرست استانداری خراسان انجام وظیفه نموده است.

سپس در سال ۱۳۷۹ با حکم دبیر محترم شورای نگهبان به سمت مدیر کل نظارت و امور استان های شورای نگهبان منصوب شده ونهایتاً با تشکیل دولت نهم به سمت استاندار استان لرستان منصوب شد.

ایشان حدود ۲۹ سال در سنگرهای مختلف مدیریت عالی شهرستانها و استانهای کشور به کسب تجربه و خدمت پرداخته، و در کنار مسئولیتهای فوق به عنوان مدیرکل  کشوری

،فرماندار واستاندار، ریاست ده ها شوری وکمیته ی مختلف سیاسی،امنیتی،اجتماعی،فرهنگی، آموزشی را برعهده داشته و به عنوان عضو اصلی در هیات امناء دانشگاه لرستان و گزینش شورای نگهبان وهیات مؤسسه آبادانی دیار سربداران سبزوار همواره انجام وظیفه می نموده است.

لیاقت ها و شایستگی ها و تلاش ها و فعالیت های نامبرده در کارنامه ۲۹ ساله ی خدمتش در بعد از انقلاب باعث دریافت ده ها تقدیر نامه کتبی و رسمی از رؤسای محترم جمهور و شورای محترم نگهبان، وزراء و مسئولین مختلف و حتی سازمان ملل متحد گردیده است.

همچنین به خاطر رکورد هایی که در سطح جهان از نظر پیش بینی و پیشگیری و امداد و اسکان به موقع و تدبیر و مدیریت و برنامه ریزی فوق العاده در زلزله مهیب،ویرانگر، وسیع و گسترده لرستان در سال ۸۵ که حدود ۳۵۰۰۰ واحد مسکونی و تجاری و صنعتی و اداری را خراب وبا قدرت ۲/۶ ریشتر۳۳ نفر کشته ، و در کمتر از یک سال بیش از ۲۵۰۰۰ واحد مسکونی احداث و صدها روستا را ویران نمود و به خاطر حضور و برنامه ریزی و اقدامات مطلوب انجام گرفته فقط حدود مورد استفاده قرار گرفت،  باعث تعجب و تقدیر سازمانهای بین المللی!!!گردید.

جایگاههای خدمتی این خدمتگزار به عنوان عالی ترین مسئول استان ها و شهرستان ها او را بر همه دستگاه های اجرایی و نهادها و ساختار و تشکیلات نظام و حکومت مقدس جمهوری اسلامی ایران مسلط ساخته و  امروز به عنوان مدیری توانمند و متخصص و با تجربه همراه با مردم شریف, ولایتمدار و مؤمن شهرستان سبزوار، خدمات ارزنده ی دیگری را برای دیار سربداران به ارمغان آورد .  • دانلود فیلم
  • خرید vpn