تبلیغات
یزدان سالاری - مهم‌ترین دستاور دستگاه دیپلماسی درسال 89
تاریخ : جمعه 12 فروردین 1390 | 07:17 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

خبرگزاری آریا-  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تقویت دستگاه‌ دیپلماسی در حوزه انرژی هسته‌ای را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این دستگاه در سال جاری عنوان کرد.
به گزارش آریا، "سیدحسین نقوی حسینی"، در خصوص مهمترین اولویت‌های دستگاه دیپلماسی در سال جاری، گفت: دستگاه‌های دیپلماسی، باید با برنامه‌ریزی مناسب، شرایط کافی را برای تحقق اهداف هسته‌ای ایران فراهم کنند.
نماینده مردم ورامین در مجلس، با اشاره به تحولات خاورمیانه، افزود: خاورمیانه و جهان اسلام در حال تحولات اساسی است و دستگاه‌های دیپلماسی باید با تدوین برنامه جامع، شرایط را برای تأمین اهداف کشور فراهم کنند.
وی در ادامه بر لزوم استحکام روابط ایران با همسایگان سخن گفت و تصریح کرد: با توجه به تحولات اخیر منطقه، کشورهای غربی در تلاش هستند تا با توسل به هر روشی، ایران هراسی را در میان کشورهای منطقه رواج دهند، در این شرایط دستگاه دیپلماسی کشور موظف است تا از طریق استحکام روابط با همسایگان و کشورهای منطقه، این نقشه را خنثی کند.
دیپلماسی فعال کشور در حوزه روابط خارجی
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در رابطه با نحوه عملکرد دستگاه دیپلماسی در سال 89 نیز گفت: دستگاه دیپلماسی در سال گذشته، حضور فعالی در عرصه بین‌المللی داشت و توانست از این طریق موجب بهبود وجهه کشور در سطحی جهانی شود.
نماینده مردم ورامین تشکیل محور ایران - ترکیه در منطقه را مهم‌ترین دستاور دستگاه دیپلماسی ذکر کرد و افزود: ایران توانست از طریق برقراری ارتباط مناسب با ترکیه، به موفقیت بزرگی در حوزه روابط خارجی دست پیدا کند.
وی تصریح کرد: ارتباط تنگاتنگ با کشورهای آفریقایی، جنوب شرقی آسیا و حتی چند کشور غربی از جمله فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور در سال گذشته بودند که توانستند ایران را در جایگاه مناسبی قرار دهند.
ضعف دستگاه دیپلماسی در حمایت از ایرانیان خارج از کشور
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقاط ضعف دستگاه دیپلماسی کشور اشاره کرد و افزود: دفاع از ایرانیان خارج از کشور، ارتباط با همسایگان شرقی ایران از جمله نقاط ضعفی بودند که توجه جدی و حضور فعال‌تر دستگاه دیپلماسی کشور را طلب می‌کند.

کد خبر: 20110327104816199


  • دانلود فیلم
  • خرید vpn