تبلیغات
یزدان سالاری - غزه را برای سنجش توان نظامی ایران می کوبند
تاریخ : پنجشنبه 2 آذر 1391 | 06:35 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

هنگامی ‌که رژیم اسرائیل اقدام به کشتن احمد الجعبری در نوار غزه کرد، در واقع قصدش از بین بردن یک رهبر فلسطینی نبود بلکه می‌خواست عاملی را هدف گیرد که حماس را مجهز به موشک ایرانی "فجر 5" و فناوری هدف‌گیری تل‌آویو و بیت‌المقدس کرده‌ بود.
ممکن است مبارزه رژیم صهیونیستی با حماس درحقیقت مقدمه سازی و پیش درآمدی بر حمله نظامی اجتناب ناپذیر اسرائیل به ایران و نابودی سایت های هسته ای این کشور باشد.
از آنجایی که موشک های شلیک شده به اسرائیل از نوع فجر-5 و ساخت ایران می باشد، مقامات رژیم صهیونیستی اطمینان کامل حاصل کرده اند که ایران به ویژه در سالهای اخیر گروه های تروریستی همچون حماس در غزه، حزب الله در لبنان و دیگر گروه های تروریستی را مبادرت به تجهیز موشک های دور برد کرده است.
موشک های فجر-5 که تا برد 45 مایل قدرت پیشروی دارد می تواند از نوارغزه تا تل آویو و بیت المقدس برسد. میخائیل اورن سفیر اسرائیل در ایالات متحده به خبرنگاران فاکس نیوز گفت: مشکل ما مرزهایمان با غزه نیست. آنچه که مشکل تلقی می شود موشک های فجر-5 است که مستقیما از ایران به دست حماس رسیده است. ما به این نتیجه رسیده ایم که تروریست های حماس قبلا توسط ایرانی ها آموزش دیده و تربیت شده اند. قطعا بین این دو ارتباطی محکم وجود دارد.
در سال های گذشته؛ حماس با کمک ایران، قطعات مختلف موشک های دوربرد را از طریق کانال هایی از صحرای سینا در مصر به نوارغزه قاچاق کرده اند. این کانال های عبور از مدتها پیش وجود داشته اند اما پیش از جنبش های منطقه (بهارعربی)، رئیس جمهور پیشین مصر حسنی مبارک، نیروهای مطمئنی را برای کنترل این کانال ها جهت انتقال سلاح به غزه منصوب کرده بود. چنانچه سلاحی به دست حماس در غزه می رسید، بسیار ناچیز بود اما از زمانی که مرسی بر سر کار آمده است، انتقال سلاح به غزه افزایش یافته است و موشک های دوربرد نیز به آن افزوده شده است. بنابراین حمل و نقل این موشک‌ها در مصر نمی‌تواند از دیدرس مصری‌ها پنهان مانده باشد.
ارتش اسرائیل به موشک های فجر-5 ساخت ایران که برد آن طولانی است؛ اشاره کرده است. این موشک ها ظرفیت ترابری 385 پوند را دارند که سنگینی کلاهک های انفجاری آن حداقل 170 کیلوگرم است. این موشک ها ساخت ایران است که در حدود 100 عدد از آنها از سودان به غزه وارد شده است.
کارشناسان می گویند: درگیری های این بار حماس و رژیم صهیونیستی با دفعات پیشین فرق می کند. زمانی که اسرائیل متوجه وجود این موشک ها شد، دریافت که تنها کوچکترین تحریکی برای حماس کافی است که حمله به اسرائیل را شروع کند.
باراک اوباما نیز روز یکشنبه در سفرش به تایلند گفت: هیچ کشوری نیست که بتواند باران موشک را از خارج از مرزهای کشورش بر سر شهروندانش تحمل کند.
اکنون ارتش رژیم صهیونیستی 30.000 نیروی خود را در مرز نوارغزه به حالت آماده باش نگه داشته است تا درصورتی که حمله های هوایی پاسخگوی نابودی موشک های دوربرد و سکوهای پرتاب آن نبودند، حمله زمینی را آغاز کند.
لیبرمن به خبرنگاران فاکس نیوز گفت: اگر ذره ای احساس کنیم حمله زمینی ضرورت دارد مابقی نیروهای خود را به نوارغزه اعزام می کنیم تا هرآنچه از موشک ها نابود نشده است را از بین ببریم.
در واقع رژیم صهیونیستی غافلگیر شده و جنبش حماس زمامداران تل آویو را دچار شوک کرده است. مقامات رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر روی درماندگی خود اظهاراتی را بیان کرده اند که نشان دهند مصونیت خود را از دست نداه اند.
براساس اطلاعات ارتش اسرائیل؛ از روز چهارشنبه، سپر ضدموشکی "گنبد آهنین" آمریکا و اسرائیل بیش از 300 موشکی را که از غزه پرتاب شده را مهار کرده اند.
در ماه مارس 2010، دولت اوباما اعلام کرد: 205 میلیون دلار برای کمک به اسرائیل جهت پیش خرید 10 گنبد آهنین هزینه کرده است. کمیته خدمات نظامی آمریکا مبلغ 680 میلیون دلار بیشتر را برای خرید گنبد آهنین بیشتر تا سه سال آینده پیشنهاد داد.
مقامات پنتاگون می گویند: امیدوارند که وجود سپردفاعی قوی تر که تا درجه ای میزان امنیت اسرائیل را بالا ببرد و آن را از حمله یکجانبه و پیش دستانه به ایران بازدارد، کمک کند.
هاآرتص نیز نوشته است: "بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و ایهود باراک وزیر دفاع رژیم اسرائیل بازهم اعلام کرده اند که رویای انجام عملیات در ایران را رها نکرده اند. برای نتانیاهو، وخامت جنگ غزه می تواند راه را برای حمله به ایران هموار سازد"
اکنون، اسرائیل سعی خواهد کرد که از نمایش قدرتش در این جنگ به عنوان اهرمی در خصوص مسئله ایران استفاده کند.


برچسب ها: فلسطین، حملات اسراییل، غزه، موشکهای ایرانی، فجر 5، توان نظامی ایران، سیاست سکوت، اجماع جهانی،

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn