تبلیغات
یزدان سالاری - دانشجو باید سیاسی باشد نه سیاست زده
تاریخ : سه شنبه 23 آذر 1389 | 09:04 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

عضو هیات‌رییسه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان ما امروز به صورت ملی فكر می‌كنند و منافع كشور را مدنظر قرار می‌دهند، نه منافع احزاب و جریانات را.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به تاریخچه‌ی روز 16 آذر اظهار كرد: 16 آذر نشانگر این است كه دانشجو اوضاع را به خوبی رصد كرده، جریانات منحرف را می‌شناسد، برای مقابله با هرچه ناراستی است به میدان می‌آید. بنابراین جناح‌ها به هیچ وجه نمی‌توانند دانشجو و روز دانشجو را به نفع خود مصادره كنند. اگر گروه‌های مختلف به دنبال این هستند كه این روز بزرگ یا جنبش بزرگ دانشجویان را مصادره كنند و به خیال خام خود از دانشجو استفاده‌ی ابزاری كنند باید بدانند كه بدنه و بصیرت دانشجویان امروز این اجازه را به آنها نخواهد داد.

وی افزود: دانشجویان در سال 88 به خوبی نشان دادند كه با بصیرتی بی‌نظیر مانند 16 آذر سال 32 اوضاع را رصد می‌كنند و قطعا با همان بصیرت امروز هم برای مقابله با توطئه‌های دشمن در میدان حاضرند.

نماینده‌ی محلات با بیان این‌كه روز 16 آذر توانست جریان فتنه را رسوا كند، گفت: دانشجو هوشیار و بیدار در صحنه و بصیر است و پیام بزرگ روز 16 آذر هم تبعیت دانشجویان از نظام ولایی است؛ چراكه عنصر ولایت فقیه می‌تواند حركت دانشجویان را در مسیر صحیح خود قرار دهد.

وی با انتقاد از استفاده‌ی احزاب از دانشجویان در زمان انتخابات گفت: به نظر می‌رسد امروز برخلاف گذشته دانشجویان دست احزاب را خوانده‌اند و دیگر به این گروه‌ها و احزابی كه به دانشجو نگاه ابزاری دارند اهمیتی نمی‌دهند. در واقع دانشجویان امروز با دقت مواضع احزاب را رصد می‌كنند تا در گرداب به وجود آمده توسط احزاب قرار نگیرند.

سلیمی ادامه داد: دانشجو به دلیل روحیه‌ی اسلام‌خواهی و برخورداری از فطرتی پاك توانایی ایجاد فضایی پاك را در كشور دارد و با آرمان‌گرایی ویژه‌ خود می‌تواند به موتور حركت كشور انرژی دوچندان ببخشد. با پشتوانه‌ی علمی خودش قدرت نرم‌افزاری كشور را در عرصه‌های مختلف چندین برابر كند. هم‌چنین با توجه به این‌كه مقام معظم رهبری فرمودند دانشجو باید سیاسی باشد، نه سیاست‌زده، این امر نكته‌ی دقیق و ظریفی است. در واقع دانشجو باید به عنوان افسران بیدار و هوشیار در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی كند. بنابراین ما نیازمند حضور دانشجویان در عرصه‌های مختلف هستیم؛ چرا كه ما در هر عرصه‌ای كه توفیقاتی داشتیم، دانشجویان نقش داشتند و این نشان می‌دهد باید پیوسته از این نیروی فعال و بانشاط استفاده كنیم.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn