تبلیغات
یزدان سالاری - اسلام را نمی شناسند و مخالفت میکنند
تاریخ : پنجشنبه 2 دی 1389 | 07:26 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی
در پی مخالفت ساکنان شهر تمکیولا در ایالت کالیفرنیا برای ساخت مسجد، برخی ساکنان این منطقه علت اصلی مخا‏لفت‏های خود را سنگینی بار ترافیک عنوان و اعلام کردند مخالفت آنها ارتباطی به دین و سیاست ندارد، اما مسلمانان علت اصلی این مخالفت‏ها را عدم شناخت اسلام می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ مرکز اسلامی فرهنگی تمکیولا درنظر دارد مسجدی به مساحت 2300 متر مربع در شمال شرقی این شهر بنا کند. کمیسیون طرح‏ریزی شهر طرح ساخت این مسجد را اول دسامبر ( 10 آذرماه) تصویب کرد، اما ساکنان این شهر براساس قوانین شهری می‏توانند از شورای شهر درخواست کنند که این تصمیم را مورد تجدید نظر قرار دهند .

مخالفت‏ها با ساخت این مسجد افرادی را دربرمی گیرد که اسلام را براساس تبلیغات منفی رسانه‏ای به تروریسم مرتبط می‏دانند و هم‏چنین افرادی که مدعی هستند تنها علت مخالفتشان با ساخت مسجد مسأله سنگین شدن ترافیک شهری است.

این درحالی است که حامیان ساخت این مسجد در ایالت تنسی اظهار می‏دارند تمامی این مخالفت‏ها ریشه در ناآگاهی و جهل نسبت به مسلمانان دارد درحالی‏که مسلمانان چون سایر شهروندان افرادی مطیع قانون هستند.

مرکز اسلامی فرهنگی این شهر 12 سال پیش تأسیس شده و بیش از 100 خانواده در آن عضویت دارند.

زمین این مسجد دارای مساحت 2300 متر مربعی است و در صورت ساخت از طراحی مدیترانه‌ای برخوردار خواهد شد، طراحی که در بسیاری از ساختمان‏های این شهر مشاهده می‌شود؛ اما ساختمان اصلی دربرگیرنده یک گنبد سنتی خواهد بود. این مسجد در دو طبقه ساخته می‌شود و می‏تواند پاسخگوی نیاز 150 خانواده مسلمانی باشد که در این شهر و جوامع اطراف زندگی می‌کنند.

مرکز اسلامی این شهر از سال 2000 این زمین را در اختیار داشت، اما برای هزینه‌های آن به زمان نیاز بود تا مسجد و مرکز اسلامی به طور کامل در آن بنا شوند.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn