تبلیغات
یزدان سالاری - هدیه فرانسه به لبنان :موشک هوت
تاریخ : یکشنبه 28 آذر 1389 | 09:19 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

به گزارش فارس، یک منبع دولتی لبنان به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دولت فرانسه قصد دارد تا این کشور را به 100 فروند از موشک‌های هوا به زمین ضد زره از نوع "هوت " مجهز کند.
بر اساس اعلام این منبع "سعد حریری " نخست‌وزیر لبنان چهارشنبه گذشته پیامی دریافت کرده مبنی بر اینکه فرانسه تصمیم گرفته است تا صد فروند از موشک‌های ضد زره هوت را که قابل‌ نصب در بالگردهای «گَزِل» (Gazelle) ساخت این کشور هستند و انواع آن در لبنان موجود است، به این کشور بدهد.
بر اساس این گزارش این موشک‌های به صورت هدیه و بدون پیش شرط به لبنان داده خواهد شد و قبل از 20 فوریه سال آتی به این کشور تحویل می‌شود.
ماه گذشته وزارت دفاع فرانسه خبر ارسال این موشک‌ها به لبنان را اعلام کرده بود که این خبر با واکنش منفی آمریکایی‌ها مواجه شد، "ایلیانا روس لتینن " عضو فراکسیون روابط خارجی آمریکا با اعتراض به این اقدام فرانسه خواستار توقف آن شده بود، وی مدعی بود که این تجهیزات با توجه به نفوذ حزب‌الله در دولت لبنان، ممکن است علیه اسرائیل به کار گرفته شود.
بسیاری از تحلیلگران منطقه معتقدند که اسرائیل خود را برای جنگی سخت با حزب‌الله لبنان که تمام لبنان را نیز شامل خواهد شد، آماده می‌کند.
این در حالی است که بسیاری از افسران صهیونیست با نگرانی به این جنگ نگاه می‌کنند و معتقدند که اسرائیل هرگز نمی‌تواند حزب‌الله را شکست دهد.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn