تبلیغات
یزدان سالاری - متکی رفت صالحی آمد،به همین سادگی!!!
تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1389 | 09:26 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی


معاون اول رییس جمهور در مراسم تودیع و معارفه وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه که بدون حضور منوچهر متکی برگزار شد، اعلام کرد که در مراسم اصلی با حضور رییس جمهور از وزیر پیشین امور خارجه تقدیر می‌شود.
 در حالی که قرار بود بنابر اعلام قبلی مراسم تودیع و معارفه منوچهر متکی وزیر پیشین امور خارجه و سرپرست جدید این وزارتخانه صبح امروز در وزارت امور خارجه با حضور معاون اول رییس‌جمهور برگزار شود؛ این مراسم با حضور دکتر علی‌اکبر صالحی و بدون حضور منوچهر متکی برگزار شد.
محمدرضا رحیمی ـ معاون اول رییس‌جمهور ـ در سخنانی در این مراسم با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت تعداد قابل توجهی از هموطنان‌مان که برای عزاداری حاضر شده بودند و به ناحق و بی‌گناه در خاک و خون غلتیدند شهادت این عزیزان را به همه مردم ایران و مردم سیستان و بلوچستان و خاندان آنها و علی‌الخصوص به مقام معظم رهبری تسلیت گفت.
وی گفت: امروز برای تقدیر از برادری خدوم، عاشق به نظام جمهوری اسلامی ایران و دوستدار و معتقد به ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری اینجا هستیم. آقای منوچهر متکی در همه ایامی که در هر مسند و جایگاهی از جمله مجلس شورای اسلامی، سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، معاونت وزارت خارجه و به عنوان وزیر خارجه در پنج سال گذشته بودند زحمات زیادی را متحمل شدند. قرار است با حضور آقای متکی که امروز جایشان اینجا خالی است در مراسم اصلی به عنوان تودیع ایشان که بناست از همه اعضای دولت و با حضور رییس‌جمهور برگزار شود به عنوان تودیع و معارفه از ایشان تقدیر شود. همچنین از عمق وجودم و با وجود رفاقت 30 ساله‌ای که با ایشان دارم از زحمات‌شان تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز به معرفی کسی می‌پردازم که شخصیت‌شان برای همه عیان و مشخص است چه در زمانی که رییس دانشگاه صنعتی شریف در دو دوره بودند و چه زمانی که در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و یا زمانی که در کنفرانس اسلامی ماموریت داشتند و اکنون نیز در سازمان انرژی اتمی مشغول هستند. آقای صالحی یکی از افتخارات دولت در متانت و سلامت نفس هستند و در بین همه دولتیان کم‌نظیرند. بر حسب مرسوم که یکی می‌آید و یکی جا و مقامش را تحویل می‌دهد و تا بوده همین بوده و اگر بنا بود اینطور مشاغل و مسندها ثابت باقی بماند در کشور هرگز تغییر و تحولی اتفاق نمی‌افتاد این تحول صورت گرفته است.
معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: وزارت امور خارجه وزارتخانه‌ای است که پس از انقلاب مدیران متعددی را به خود دیده و امروز نوبت به آقای علی‌اکبر صالحی عزیز رسیده که در پی مساعی و تلاش‌های آقای متکی طرحی نو خواهد انداخت و کاری به مراتب بیشتر از گذشته برای نظام انجام خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت ما امروز ویژه، خطیر و در عین حال پربرکت است. از یک طرف در کنار تحریم‌های متعدد که شدیدترین تحریم‌ها در حق ایران اعمال می‌شود وضعیتی به مراتب بهتر از قبل از تحریم‌ها را داریم. در همین ایام قانون اجرای هدفمندی یارانه‌ها که آغازش بنا به اعلام ریاست جمهوری در آینده نزدیک است آغازی مبارک در دل شدیدترین تحریم‌هاست که توسط قدرت‌های بزرگ در حق ایران اعمال می‌شود. ما با رهنمودهای مقام معظم رهبری و لطف دکتر احمدی‌نژاد همه تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده‌ایم


  • دانلود فیلم
  • خرید vpn