تبلیغات
یزدان سالاری - ولی فقیه نایب عام امام زمان
تاریخ : چهارشنبه 20 بهمن 1389 | 09:37 ق.ظ | نویسنده : شهلا بهمن آبادی

مردم قدرت را به کسانی دهند که گفتمانشان از جنس گفتمان رهبری باشد/ ریشه فتنه ها در دو برداشت متفاوت از حاکمیت دینی است، گفتمان اصلی انقلاب بر گرفته از گفتمان امام و رهبری است که در مقابل گفتمان های التقاطی قرار دارد.

 

 

 

 

 

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر فرا زمانی بودن مشروعیت رهبری، اظهار داشت: اختیارات ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان(عج) در جامعه با اختیارات امام معصوم(ع) و پیامبر اکرم(ص) یکسان است. این مساله یکی از شاخصه های گفتمان امام(ره) است.

به گزارش ایلنا ، حجت الاسلام سعیدی در هشتمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر که توسط حزب موتلفه اسلامی برگزارشد، با اشاره به موضوع گفتمان انقلاب اسلامی و فتنه ها، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در واپسین دهه های هزاره دوم میلادی زلزله عظیمی را در منطقه خاورمیانه به وجود آورد که پس از ۳۲ سال پس لرزه های آن را هم اکنون در مصر،تونس،اردن و دیگر کشور ها می بینیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با دیگر انقلاب های معاصر موفق ترین انقلاب ها است ، افزود: انقلاب های دیگری که در دنیا از جمله انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب الجزایر و.. به وقوع پیوست به علت فقدان رهبری موفق نبود. در الجزایر انقلاب از مساجد برخواست اما به علت فقدان رهبری ثمری نداشت.

سعیدی تاکید کرد: انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون توفنده در همان چارچوب و استاندار های پایه گذاری شده تداوم یافته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت: اینکه انقلاب اسلامی موفق ترین انقلاب بوده بدین معنا نیست که مشکل و بحران نداشته ایم، بلکه این انقلاب همواره با فتنه ها و چالش های جدی روبرو بوده است و سنگین ترین چالش ها را در طول این سه دهه اخیر دیده است ، اما با قدرت رهبری و وحدت مردم حول محور رهبری فتنه ها را سپری کرده وانقلاب تا به امروز سالم مانده است.

وی درادامه نهضت آزادی و جبهه ملی، بنی صدر و منافقین، بیت منتظری،اصلاح طلبان و جریان سکولار و لیبرال و فتنه سال گذشته را که مجموعه ای از جریانات مختلف اشرافی گری ، سلطنت طلبان کشورهای غربی و کشورهای مرتجع منطقه حضور داشتند را مهمترین فتنه های پس از انقلاب دانست و گفت: ریشه این فتنه ها در دو برداشت متفاوت از حاکمیت دینی است، گفتمان اصلی انقلاب بر گرفته از گفتمان امام(ره) و مقام معظم رهبری است که در مقابل گفتمان های التقاطی قرار دارد.

سعیدی با اشاره به گفتمان های ۱۰۰ سال اخیر در ایران ، تصریح کرد: گفتمان لیبرال غربی یکی از گفتمان هایی است که وجود داشته و بر این مبنا استوار است که می گویند دین نمی تواند منشا تحقق اهداف باشد. معتقدند که ما باید غربی شویم تا به تمدن برسیم.

وی گفتمان ملی گرایی غربی را از دیگر گفتمان های موجود در این سال ها دانست و اظهار داشت: گفتمان ملی گرایی غربی که مجموعه ای از ناسیونالیسم و آموزه های غربی است که جبهه ملی بخش لائیک و نهضت آزادی بخش مذهبی آن را بر عهده داشته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به گفتمان چپ مارکسیستی، گفت: چپ مارکسیستی دارای دو شاخه التقاطی و الحادی است که در بخش التقاطی آن مجاهدین خلق و جنبش مسلمان مبارز و در قسمت الحادی آن حزب توده قرار داشتند.

وی گفتمان دینی را یکی دیگر از گفتمان های موجود دانست و اظهار داشت: در گفتمان دینی بازگشت به اسلام و گفتمان نبوی و علوی است که از شیخ طوسی تا آیت الله العظمی بروجردی در آن قرار داشته و مجموعه تشکل ها و احزاب موتلفه اسلامی، فدائیان اسلام در این گفتمان قرار دارند و مساله بازگشت به اسلام فقاهتی را مطرح کرده اند.

سعیدی تاکید کرد: روحانیت و مجموعه های مذهبی در طول این ۱۰۰ سال در مقابله با سه گفتمان لیبرال غربی، ملی گرایی غربی و چپ کمونیستی قرار داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هنر امام خمینی (ره) تحقق بخشیدن به گفتمان نبوی و دینی بود ، تصریح کرد: امام خمینی (ره) در اوج ناباوری آن سه گفتمان را کنار زد تا گفتمان دینی را پیاده کند و منشا همه تحولات همین گفتمان است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص شناخت گفتمان دینی ابراز داشت: گفتمان امام خمینی(ره) همان گفتمان نبوی است که یکی از شاخصه های آن اعتقاد به منشا الهی حقانیت قدرت است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قدرت در هرکجا بود آیا حق هم همان جاست، گفت: عده ای معتقدند هرکه غالب شود حق می شود. یعنی هر کس با زور به قدرت رسید حق می شود و این منطق معاویه در مقابل امیر المومنین (ع) و مستکبرین امروز است.

سعیدی تصریح کرد : عده ای نیز معتقدند اگر قدرت از رای مردم نشات گرفت حق می شود و نظریه سوم این است که اگر قدرت از منشا الهی بود حق می شود و درغیر این صورت فنا خواهد شد.

وی ادامه داد: اولین شاخصه گفتمان نبوی این است که منشا قدرت اذعان خداوند است و منشا مدیریت و قانون و مقررات را اذعان خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر فرا زمانی بودن مشروعیت رهبری، اظهار داشت: اختیارات ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان(عج) در جامعه با اختیارات امام معصوم(ع) و پیامبر اکرم(ص) یکسان است. این مساله یکی از شاخصه های گفتمان امام(ره) است.

سعیدی در ادامه با اشاره به وجود گفتمان های غیر دینی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد گفتمان های غیر دینی در برابر گفتمان امام(ره) بوده ایم و اولین تقابل این دو گفتمان وجود نهضت آزادی و جبهه ملی است.

وی جریان بنی صدر را گفتمان در مقابل گفتمان امام(ره) دنست و اظهار داشت: ماهیت فکری بنی صدر به هیچ عنوان با ساختار گفتمان امام(ره) سنخیت نداشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفتمان اصلاح طلبان را با گفتمان امام (ره) دارای فاصله دانست و تاکید کرد: گفتمان فتنه گران نیز با گفتمان امام خمینی(ره) زمین تا آسمان است و تفاوت آن کاملا محسوس است.

وی افزود: ملاک حقانیت هر گفتمانی این است که باید متکی به قرآن سنت ویا فتوا باشد. در عصر پیامبر(ص) ملاک گفتمان پیامبر (ص) ، در عصر امامت امام معصوم(ع) و در عصر غیبت ملاک ولی فقیه است.

سعیدی خاطرنشان کرد:متاسفانه دربرخی مواقع در کشور برخی تفکر های التقاطی قدرت را در دست گرفته اند و چالش های بسیاری به وجود آمده است. اگر این گفتمان های التقاطی وارد قدرت شود با مشکلات جدی روبرو می شویم. باید ببینیم رهبری چه آرمان هایی دارند.

وی افزود: در فتنه سال گذشته برخی از کاندیداها با دشمن کنار آمدند ارتباطشان کاملا روشن بود و مشکلاتی که درست کردند به اقتدار و امنیت ملی لطمه وارد کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد: توجه آحاد مردم تکیه به گفتمان رهبری به عنوان گفتمان حق باید باشد یعنی وقتی پای صندوق می خواهند رای دهند باید ببینند کدام کاندیدا از جنس گفتمان رهبری است. مردم قدرت را به کسانی دهند که گفتمانشان از جنس گفتمان رهبری باشد.

گزارش : خبرگزارى ایلنا (www.ilna.ir)


  • دانلود فیلم
  • خرید vpn